Szanujemy Wasz czas, dlatego przygotowaliśmy obszerny zestaw pytań wraz z odpowiedziami, które mogą nurtować przyszłych małżonków. Jeśli macie pytania, na które nie znaleźliście tutaj odpowiedzi, zadzwońcie, napiszcie a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

Szanujemy Wasz czas, dlatego przygotowaliśmy obszerny zestaw pytań wraz z odpowiedziami, które mogą nurtować przyszłych małżonków. Jeśli macie pytania, na które nie znaleźliście tutaj odpowiedzi, zadzwońcie, napiszcie a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

FAQ

Pytania ogólne

Czy macie doświadczenie? Ile lat pracujecie w branży?

Pawie Kadry to nowa jakość na rynku, choć w branży ślubnej kreujemy niezapomniane chwile od 2014 roku. W naszym dorobku mamy ponad 300 ślubów. Przed narodzinami “Pawi”, byliśmy filmowcami i fotografami pod różnymi szyldami, nie jako zespół, lecz jako indywidualni artyści. W skrócie, nasze ogromne doświadczenie jest wynikiem lat pracy, które z pasją i radością dzielimy z Wami.

Skąd jesteście i gdzie można się z Wami spotkać?

Jesteśmy ekipą z Trójmiasta. Pracujemy w  domowym zaciszu lub w plenerze 🙂 Z radością umówimy się z Wami na kawę w wybranej knajpce. Z reguły możecie nas znaleźć w okolicach Kowala lub Zaspy. Chętnie podzielimy się inspiracjami i rozmową o Waszych pomysłach!

Czy działacie poza Trójmiastem? Jak daleko dojeżdżacie?

Tak! Rozwijamy naszą działalność od morza po góry, pokochaliśmy całą Polskę! Choć nasze korzenie są w Trójmieście i najwięcej zleceń realizujemy na Pomorzu, to równie często odwiedzamy Warmię I Mazury. Nasze obiektywy uchwyciły także piękno gór i środkowej Polski. Nie stroniąc od wyzwań, pracujemy również poza granicami kraju - Szwecja, Włochy, a nawet w egzotycznych zakątkach świata. Odkrywamy nowe miejsca i tworzymy niepowtarzalne historie, gdziekolwiek Wasze marzenia Was zaprowadzą. 

Czy dojazd wliczony jest w cenę usługi?

Dojazd w granicach 100 km od Trójmiasta wliczony jest w cenę usługi. Jeśli marzysz o naszych usługach w odleglejszym miejscu, żaden problem. Razem ustalimy cenę, uwzględniając dojazd, który naturalnie zależy od odległości 🙂 Dla nas ważne jest, abyście otrzymali to, o czym marzycie, bez względu na miejsce Waszych planów.

Czy podane ceny są cenami brutto i czy wystawiacie fakturę?

Oczywiście, podane ceny to ceny brutto. Jako legalnie działająca firma, możemy wystawić dla Was fakturę. Ze względu na specyfikę naszej działalności, jesteśmy zwolnieni z obowiązku podatku VAT.
 

Ile wynosi zadatek i jak wygląda rozłożenie płatności?

Zaliczka w wysokości 1000 zł jest stała, niezależnie od wybranego pakietu czy rodzaju usługi. Płatna jest przy podpisaniu umowy i stanowi gwarancję zarezerwowanego terminu.

Pozostałe płatności rozłożone są na dwie raty, zależne od wybranego pakietu, ale kierują się ogólną zasadą: 70% pozostałej kwoty płatne w dniu wesela lub chwilę przed nim, a pozostałe 30% w momencie odbioru gotowych materiałów. Dzięki takiemu podziałowi, dbamy o elastyczność i komfort finansową naszych klientów.

Jak dużo wcześniej należy rezerwować termin?

Tu nie ma jednej reguły. Wszystko zależy od terminu Waszego ślubu. Miesiące takie jak sierpień są bardzo popularne, zapytania zaczynają napływać nawet na dwa lata przed datą ceremonii. Z kolei miesiące mniej uczęszczane, jak luty, marzec czy listopad, często pozostają dostępne. Czasami zdarza się, że pary decydują się na nas nawet miesiąc przed ślubem I akurat termin jest dostępny. Niemniej jednak, jeśli marzycie o tym, abyśmy to właśnie my byli waszym zaufanym zespołem, najlepiej jest nas zarezerwować jak najwcześniej 🙂

Na jak długo możemy zarezerwować termin?

Nie blokujemy terminów natychmiast po zapytaniu, ale jeśli zdecydujecie się na nasze usługi i potrzebujecie chwili na przemyślenie, to absolutnie bez problemu. Wybrany termin pozostaje nadal dostępny, a jeśli pojawi się zapytanie od innej pary, możemy Was o tym poinformować. W ten sposób dbamy o elastyczność i dajemy Wam czas na podjęcie najlepszej decyzji.

Czy umowę możemy podpisać zdalnie?


Oferujemy możliwość zdalnego podpisywania umów, gdzie wystarczy przesłać nam skan lub zdjęcie podpisanej umowy, a także potwierdzenie dokonania wpłaty zadatku. Dla par mieszkających daleko, nawet poza granicami, zachęcamy do spotkania online poprzez WhatsApp, Google Meet lub Skype. Dla nas ważne jest, abyśmy się choć odrobinę poznali, nawet jeśli to tylko wirtualne.

Zmieniły się nam plany, czy możemy rozwiązać umowę?

Oczywiście, zawsze macie możliwość zrezygnowania z naszych usług, zgodnie z jasno określonymi warunkami umowy. Jeśli zdecydujecie się zrezygnować z umowy z odpowiednim wyprzedzeniem, utracicie jedynie zadatek. Jednakże, jeśli rezygnacja nastąpi zbyt blisko daty Waszego ślubu, zostanie naliczone wynagrodzenie za zarezerwowany termin. Rezygnacja na kilka tygodni przed ślubem praktycznie równa się z brakiem możliwości znalezienia innej pary na to miejsce. Wierzymy w elastyczność, ale też szanujemy nasze zobowiązania. 

Na naszym ślubie będzie fotograf / filmowiec z innej firmy, czy to nie problem?

Zachęcamy Was do skorzystania z naszych kompleksowych usług, tworząc zgrane połączenie między fotografiami a filmem. Dla naszej ekipy, spójność artystyczna to kluczowa wartość. Niemniej jednak, jeśli z jakiegoś powodu zdecydujecie się na usługi innego fotografa lub filmowca, śmiało – współpraca z taką osobą nie stanowi dla nas żadnego problemu. Jesteśmy obecni w branży od 2014 roku i mieliśmy przyjemność współpracować z wieloma profesjonalistami na rynku. Wierzymy, że wszyscy, którzy dzielą naszą pasję, bez trudu stworzą z nami harmonijną współpracę.

Czy potrzebujecie noclegu?

Jeśli Wasze wesele odbędzie się w odległości do 150 km od Trójmiasta, nie będziemy potrzebowali noclegu. Jeżeli jednak planujecie ceremonię w dalszej lokalizacji, nie martwcie się o rezerwację noclegu dla nas. W takiej sytuacji dodamy jedynie odpowiednią kwotę za nocleg w danym regionie do ceny usługi. Zawsze zależy nam, aby organizować to samodzielnie i unikamy noclegów tam, gdzie pracujemy 🙂 Po weselu, naładowani jeszcze energią, rezerwujemy sobie nocleg w trasie powrotnej do domu. Każdy z nas ceni wspólną niedzielę z rodziną i dziećmi, więc jest to dla nas ważny element równowagi. 

Co państwo młodzi powinni zapewnić ekipie foto / film?

Ponieważ towarzyszymy Wam praktycznie od samych przygotowań, starając się nie przegapić żadnego ważnego momentu, często zdarza się, że nie mamy czasu na posiłek. Chociaż nie jesteśmy wybredni, bardzo docenimy, jeśli zorganizujecie dla nas obiad na sali weselnej, razem z odpowiednim miejscem, gdzie będziemy mogli krótko odpocząć, usiąść i odstawić sprzęt w trakcie krótkiej przerwy. To dla nas ważne, a jednocześnie pozwoli nam na pełne zaangażowanie się w dokumentowanie Waszego wyjątkowego dnia.

Jak się ubieracie?

Zawsze dostosowujemy nasz strój do okazji, jednak stawiamy na elegancję, nie przesadzając z nadmiernym szykiem. W większości przypadków wybieramy ciemne kolory, aby być jak najmniej rzucającymi się w oczy. Jednak nie oznacza to, że pojawiamy się w fraku czy garniturze 🙂 Ważne jest dla nas, aby zachować swobodę ruchów, co umożliwia nam tworzenie dla Was interesujących ujęć.

Czy spożywacie alkohol podczas swojej pracy?

Bezwarunkowo unikamy spożywania alkoholu w trakcie wykonywanej pracy. Nie ma potrzeby przygotowywania dla nas kieliszków - dla naszych usług absolutnie nie jest to konieczne 🙂 Chociaż nasza praca ma luźny charakter, zawsze pamiętamy, że jesteśmy w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Dlatego trzeźwość umysłu oraz utrzymanie czujności są dla nas kluczowe.

Czy macie zgodę na nagrywanie / fotografowanie w kościele?

Oczywiście, posiadamy wszystkie niezbędne zgody umożliwiające wykonywanie naszej pracy w miejscach sakralnych. Gdy mamy przyjemność fotografować ślub w kościele, staramy się także nawiązać kontakt z księdzem i krótko omówić przebieg ceremonii. To dla nas ważne, aby być w pełni zintegrowanymi z otoczeniem i zawsze szanować specyfikę każdego miejsca świętego.

Czy możliwy jest plener w inny dzień niż dzień ślubu?

Choć w ramach naszej usługi obejmujemy wykonanie kilku plenerowych ujęć w dniu samego ślubu, gorąco zachęcamy do rozważenia tej opcji również w innym terminie. Sesje plenerowe poza dniem ślubu zazwyczaj odbywają się w bardziej luźnej atmosferze. Unikamy wówczas strojów ślubnych, zamiast tego doradzamy Wam w kwestii odpowiedniego ubioru, który idealnie wpisuje się w daną porę roku i miejsce, gdzie planujemy sesję. Dzięki temu, otrzymacie wyjątkowe I urozmaicone ujęcia zarówno z dnia ślubu, wesela, jak i z osobnej sesji plenerowej.

Czy możliwy jest plener za granicą lub w dalszych częściach Polski?

Oczywiście, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w plenerach za granicą, na przykład na Islandii, we Włoszech czy też w Norwegii. Z ogromną radością podejmiemy się z Wami takiej przygody, zapewniając jednocześnie gwarancję niepowtarzalnej atmosfery.

FAQ

Pytania do filmowca

Jaka jest cena usług?

Zawsze zachęcamy do kontaktu, podając datę i miejsce planowanej uroczystości. W miesiącach o niższym natężeniu ruchu lub poza sezonem oferujemy atrakcyjne zniżki. Wysyłamy zawsze szczegółowy cennik, który pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb. Nasza elastyczność oznacza, że jeśli nie znajdziecie czegoś w ofercie, to nie oznacza, że nie możemy tego zrealizować. Wystarczy zapytać, ponieważ bardzo chętnie podejmujemy się ciekawych wyzwań.

Czemu Wasze filmy są tak krótkie I czy możliwy jest film dłuższy?

Nasze montaże trwają w zależności od wybranego pakietu od około 15 do 20 minut lub 20 do 30 minut. Jednak długość ta nie jest ściśle ograniczona, co oznacza, że ​​jeśli podczas Waszej uroczystości pojawiło się wiele ciekawych przemówień, jesteśmy w stanie stworzyć świetną narrację, która może trwać nieco dłużej niż umówiony czas - bez dodatkowych kosztów. Czy 15 czy 30 minut to dużo czy mało? Naszym zdaniem, to wystarczający czas, aby oddać i przypomnieć Wam atmosferę tego wyjątkowego dnia. Nie nudzimy Was długimi, monotematycznymi sekwencjami, takimi jak goście śpiewający sto lat czy spożywający obiad. Nasze filmy to esencja i kwintesencja.

Dodatkowo, w każdym pakiecie oferujemy pamiątkowe ujęcia, które podsumowują całość. Można powiedzieć, że te ujęcia wydłużają czas trwania filmu. Jeśli na Waszym weselu odbyła się jakaś wyjątkowa zabawa, w głównym filmie otrzymacie zmontowane ujęcia z tego momentu, a w osobnym materiale dostaniecie sekwencje z całego wydarzenia.

Inne firmy oferujące filmy o długości ponad godzinę często układają sekwencje chronologicznie, tworząc wideo archiwizujące pewne wydarzenia, a nie “film”. Ostateczna decyzja zależy od Waszych preferencji. Zalecamy obejrzenie naszych filmów w całości i samodzielne podjęcie decyzji.

Nie chcę filmu, zdjęcia mi wystarczą. Czy aby napewno?

Oczywiście, z przyjemnością zrealizujemy dla Was jedynie reportaż fotograficzny. Jednak zastanówcie się, czy rezygnując z filmu, nie pozbawiacie się niezapomnianego doświadczenia, którego nie da się powtórzyć. Ślub to wyjątkowy dzień, jedyny w swoim rodzaju, który nie powtórzy się. Zazwyczaj planujecie go z dużym wyprzedzeniem, kilka, a nawet kilkanaście miesięcy wcześniej. Oglądanie później pamiątki z tego wydarzenia to nie tylko przypominanie obrazów, ale również doświadczanie ruchu, dźwięku i magii montażu. Nowoczesny film to także obecność fajnych ludzi, z którymi przyjemnie spędzicie czas i którzy sprawią, że będziecie czuć się komfortowo. Wyobraźcie sobie, jakie byłyby Wasze odczucia, gdybyście musieli oglądać swój ulubiony serial bez dźwięku i jedynie w formie wybranych, statycznych fotografii.

Co wchodzi w zakres usługi filmowej?

Jak już wcześniej podkreśliliśmy, nasze credo to zasada "albo perfekcyjnie, albo wcale". Dlatego też nasze usługi są kompleksowe, a każdy z pakietów obejmuje praktycznie pełen zakres działań, umożliwiających stworzenie doskonałego reportażu. Filmujemy od chwil przygotowań aż do godziny 21:30 lub 00:30 (w zależności od wybranego pakietu), uwzględniamy ujęcia z drona, plenerowe sekwencje, filmowanie z użyciem kilku kamer, rejestrację dźwięku, montaż filmowy. Oczywiście istnieje także możliwość wyboru dodatkowych usług, które dodatkowo wzbogacą Waszą pamiątkę. Jednak nawet bez nich zapewniamy gwarancję dostarczenia wspaniałej usługi.

 

Ilu operatorów filmuje w dniu ślubu?

W dniu ślubu towarzyszy Wam zazwyczaj jeden doświadczony operator, obsługujący dwie lub trzy kamery oraz drona – co w zupełności wystarcza, aby uwiecznić wspaniały film w ramach ustalonego przedziału czasowego. Kluczowe momenty, takie jak przysięga czy pierwszy taniec, są rejestrowane na dwóch lub trzech kamerach, zawsze z jedną w ruchu.

Sytuacje, w których potrzebny jest drugi operator, zdarzają się naprawdę rzadko – głównie podczas bardzo licznych wesel (powyżej 200 osób) z dużą ilością przemówień, lub gdy zależy Wam na uwiecznieniu z drona wyjścia z kościoła czy przejazdu na salę. Oczywiście, istnieje opcja dostosowania pakietu o dodatkowego operatora filmowego. Niemniej jednak, większość filmów prezentowanych w naszym portfolio jest efektem pracy jednego operatora.

Jak montowany jest film?

Na to pytanie jednoznacznie odpowiemy - z sercem. Montaż naszych filmów jest traktowany jak prawdziwa kinowa produkcja, a to, co wyróżnia nas na tle konkurencji, to nasze doświadczenie w montażu oraz nasza wrażliwość. Montujemy nasze filmy nieliniowo ale z zachowaniem sensu I spójności, co nadaje im wyjątkowy, intrygujący charakter z nutką ekstrawagancji. To podejście sprawia, że nasze produkcje są niezwykle ciekawe w odbiorze. 

Kto wybiera podkład muzyczny do filmu I teledysku?


Nie da się narzucić podkładów muzycznych przed weselem – taka praktyka rzadko przynosi dobre rezultaty. Do głównego filmu wybór podkładu powierza się montażystom, którzy bazują na swojej wiedzy, doświadczeniu i wyczuciu stylu. Decydując się na nasze usługi, oddajecie nam to zadanie, a w zamian otrzymujecie film zgodny ze stylem prezentowanym w naszym portfolio.

W przypadku klipu ślubnego wybór podkładu muzycznego również leży w gestii montażysty, ale już we współpracy z Wami.

Nasze klipy, podobnie jak długie filmy, nie są jedynie obrazem połączonym z muzyką, ale także opierają się na narracji. Dlatego potrzebna jest muzyka o zmiennym rytmie, zarówno w wersji instrumentalnej, jak i wokalnej. Aby stworzyć dla Was film zmontowany w takim stylu, korzystamy z legalnej muzyki dostępnej na platformach przeznaczonych dla artystów, takich jak artlist.io czy też epidemicsound.

Czy mogę dokonać jakichś zmian w filmie?

Oczywiście, jesteście w pełni uprawnieni do dokonywania zmian w filmie, takich jak zamiana konkretnych ujęć na inne. Jeśli istnieje jakiekolwiek ujęcie, które Wam się nie podoba, możemy je z łatwością zastąpić innym, o ile posiadamy taką alternatywę w naszym materiale surowym. Ważne jest jednak, że zmiany nie obejmują podmiany muzyki, ponieważ to właśnie pod nią głównie układamy strukturę filmu. Również ogólny charakter filmu nie podlega zmianom, ale zawsze dbamy o to, aby był zgodny ze stylem wydarzenia i odpowiadał naszym standardom prezentowanym w portfolio.

Na jakim sprzęcie pracujecie?

Pracujemy z bezlusterkowymi aparatami pełnoklatkowymi różnych marek, takich jak Sony, Panasonic czy Canon. Lubimy testować, a każda z marek ma swoje unikatowe rozwiązania I nie ma jednej właściwej. Obiektywy jakich używamy to zakres ogniskowych od szerokich, przez portretowe, po teleobiektywy zawsze zwracając uwagę na osiągnięcie pożądanej głębi obrazu.

Ostatnio upodobaliśmy sobie obiektywy anamorficzne I to właśnie na nich staramy się pracować. Czym są takie obiektywy? Są od dekad stosowane w kinematografii. Napewno nie raz, nie dwa widzieliście efekty ich pracy lecz nawet sobie z tego nie zdawaliście sprawy. Większość światowych  produkcji powstaje własnie na takich obiektywach. Charakteryzują się przede wszystkim wydłużoną proporcją obrazu. Kolejną ich unikatową cechą jest wyjątkowy bokeh, który zamiast okrągłego jest wydłużony i jajowaty – swoją drogą bardzo przypominający wzór “pawich oczek”. Flary wpadające w obiektyw, jakie rozchodzą się w postaci poprzecznych pasów na cały ekran to kolejna cecha nie do podrobienia. Dodatkowo w swoich produkcjach niejednokrotnie korzystamy z mglistych filtrów aby nadać im możliwie unikatowy i mistyczny charakter. Naszym celem jest to aby nasz film przypominał ten nagrany taśmą filmową z zachowaniem magii kina.

W naszej pracy wykorzystujemy również drony różnych marek, ale głównie DJI. Dodatkowo korzystamy z różnorodnych akcesoriów, takich jak klatki, rigi, stabilizatory obrazu, gimbale, rejestratory dźwięku, mikrofony, monitory podglądowe, statywy, monopody i całą gamę innych kreatywnych narzędzi. Nasze podejście do wyposażenia jest równie zróżnicowane jak nasza praca, co pozwala nam tworzyć unikalne i innowacyjne projekty.

 

W jakiej jakości otrzymamy film?

Nasze filmy rejestrujemy i udostępniamy w imponującej jakości 4K, spełniając najnowsze standardy wysokiej jakości obrazu. Niemniej jednak dodając im magii kinowej oraz filmując obiektywami anamorficznymi nie preferujemy obrazów ostrych jak żyletka lecz takie, które są piękne - czasem poruszone i nie w pełnej ostrości. 

Jak nagrywacie dźwięk podczas ślubu?

Dźwięk jest dla nas równie istotny, co obraz. Stawiamy duży nacisk na uzyskanie najwyższej jakości dźwięku. Często jest to wyzwanie, szczególnie gdy ceremonia odbywa się na świeżym powietrzu, a wy wymieniając przysięgi nie korzystacie z mikrofonów.

Zawsze podpinamy i dyskretnie ukrywamy mikrofon krawatowy u pana młodego. Zapisujemy dźwięk za pomocą rejestratorów dźwiękowych, podpiętych bezpośrednio do źródła dźwięku (mikrofony, mikser itp.). Ponadto zawsze ustawiamy rejestrator dźwięku jako backup blisko głośników. W razie potrzeby mikrofonujemy urzędników, księży i osoby, które chcą coś powiedzieć, ale nie korzystają z mikrofonu 🙂 Dodatkowo, jeśli zajdzie taka potrzeba, wykorzystujemy mikrofony kierunkowe, nakamerowe.

 

Czy używacie dodatkowego oświetlenia?

Bez światła nie ma głębi obrazu, to prawda. Na sali weselnej zawsze korzystamy z dodatkowego oświetlenia. Nie używamy jednak standardowych lamp LED nakamerowych, które świecą prosto w twarz. Nasze podejście do oświetlenia opiera się na wykorzystaniu profesjonalnych lamp na statywach, skonfigurowanych tak, aby stworzyć subtelne światło. W 90% przypadków para młoda nawet nie zdaje sobie sprawy, że korzystamy z dodatkowego oświetlenia, co pozwala nam uzyskać naturalne i piękne efekty.

zy możecie nagrać podziękowania dla rodziców?

ak, z przyjemnością nagramy dla Was film z podziękowaniami dla rodziców. W naszym wykonaniu takie filmy są wyjątkowe i opierają się na narracji. Prosimy Was o podzielenie się szczegółami z Waszego dzieciństwa lub historiami o Waszych rodzicach. Następnie, nasz copywriter tworzy piękną narrację, którą Wam przekazujemy do przeczytania przy użyciu profesjonalnego mikrofonu. Zebrane w ten sposób podziękowania stanowią tło dla przeplatanych nagranych przez nas scen. Efekt końcowy jest niezwykle wzruszający, zapewniając rodzicom niezapomniane chwile.

Jakie opcje dodatkowe możecie nam zaproponować?

Oferujemy standardowe opcje dodatkowe, takie jak dodatkowy operator, plener w innym dniu, plener za granicą, film z podziękowaniami dla rodziców. Jeśli jednak macie jakieś konkretne życzenia, czegoś, czego nie ma na liście, a chcielibyście to mieć, śmiało dajcie nam znać. Nasze możliwości są praktycznie nieograniczone, więc ogranicza nas tylko to, czego nie jesteśmy w stanie wymyśleć.

W jakiej formie otrzymujemy film?


Po ukończeniu montażu, udostępniamy Wam link do filmu na platformach takich jak YouTube lub Vimeo. Ponadto, dostaniecie także link do pobrania filmu na swój komputer. W ramach dodatkowego udogodnienia, przygotujemy dla Was pendrive z filmem. Dzięki niemu będziecie mogli podłączyć go do telewizora i delektować się wspomnieniami, nawet jeśli nie będziecie mieli dostępu do internetu.

Aby uczynić te wspomnienia jeszcze bardziej wyjątkowymi, sugerujemy zakup dodatkowej kopii filmu na pendrive. Taka forma prezentu, na przykład dla rodziców, może stać się wyjątkowym upominkiem na nadchodzące święta.

Czy jest możliwość otrzymania surowych ujęć wideo?

Prócz zmontowanego filmu w każdym pakiecie oferujemy pamiątkowe ujęcia, które podsumowują całość. Można powiedzieć, że te ujęcia wydłużają czas trwania filmu. Jeśli na Waszym weselu odbyła się jakaś wyjątkowa zabawa, w głównym filmie otrzymacie zmontowane ujęcia z tego momentu, a w osobnym materiale dostaniecie sekwencje z całego wydarzenia. Wszystko, co może stanowić dla Was jakąś wartość, od nas otrzymujecie.

W związku z tym nie ma potrzeby przekazywania Wam pozostałego surowego materiału. Nie oferujemy tego nawet za dodatkową opłatą. W ujęciach takich znajdują się krótkie ujęcia detali, często kilka lub kilkanaście ujęć tego samego, lecz z różnych perspektyw.

Jak długo będę czekać na film?

Tutaj nie ukrywamy, na nasze filmy czeka się do 6 miesięcy. Oczywiście, im prędzej macie wesele w ciągu sezonu, tym prędzej otrzymacie od nas film. Długi czas oczekiwania wiąże się z tym, że każdy nasz film montowany jest indywidualnie, i każdy jest inny. Nie znajdziecie dwóch takich samych. Nie działamy na szablonach ani sztucznej inteligencji. Wszystko, co Wam oddajemy, to rzemieślnicza praca – taki "handmade".

Jeśli jesteście niecierpliwi, możecie u nas wykupić priorytetowy montaż. Wówczas rzucamy wszystko, co robiliśmy do tej pory, i montujemy film specjalnie dla Was. Dostajecie gwarancję, że Wasz film powstanie w ciągu 2 miesięcy po weselu.

FAQ

Pytania do fotografa

Jaka jest cena usług?

Zawsze zachęcamy do kontaktu, podając datę i miejsce planowanej uroczystości. W miesiącach o niższym natężeniu ruchu lub poza sezonem oferujemy atrakcyjne zniżki. Wysyłamy zawsze szczegółowy cennik, który pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb. Nasza elastyczność oznacza, że jeśli nie znajdziecie czegoś w ofercie, to nie oznacza, że nie możemy tego zrealizować. Wystarczy zapytać, ponieważ bardzo chętnie podejmujemy się ciekawych wyzwań.

Co wchodzi w zakres usługi fotograficznej?

Jak już wcześniej podkreśliliśmy, nasze credo to zasada "albo perfekcyjnie, albo wcale". Dlatego też nasze usługi są kompleksowe, a każdy z pakietów obejmuje praktycznie pełen zakres działań, umożliwiających stworzenie doskonałego reportażu. Fotografujemy od chwil przygotowań aż do godziny 21:30 lub 00:30 (w zależności od wybranego pakietu), uwzględniamy fotografie z drona, plenerowe oraz selekcję I obróbkę zdjęć. Oczywiście istnieje także możliwość wyboru dodatkowych usług, które dodatkowo wzbogacą Waszą pamiątkę. Jednak nawet bez nich zapewniamy gwarancję dostarczenia wspaniałej usługi.

Ilu fotografów będzie w dniu ślubu?

W dniu ślubu towarzyszy Wam zazwyczaj jeden doświadczony fotograf, obsługujący dwa aparaty – co w zupełności wystarcza, aby uwiecznić wspaniały reportaż w ramach ustalonej ilości zdjęć. 

Jak retuszowane / obrabiane są fotografie?

Nasze zdjęcia przechodzą przez proces selekcji, gdzie wybieramy te najlepsze z danego momentu. Fotograf często wykonuje serie zdjęć. Uwierzcie lub nie ale czasem trudno jest znaleźć idealne ujęcie na którym wszyscy mają otwarte oczy 🙂 Selekcja materiału to jedno z najbardziej czasochłonnych zadań, przywozimy ze ślubów ok 2000 zdjęć.

Po selekcji następuje obróbka kolorystyczna. Wyrównujemy kolory, balansujemy biel. To, co było zbyt ciemne, jest rozjaśniane, a zbyt jasne – przyciemniane. Kadr jest prostowany, a niedoskonałości wynikające z konstrukcji niektórych obiektywów są korygowane, chyba, że nadają zdjęciu odpowiedni klimat. Następnie nadajemy zdjęciom nasz magiczny, ciepły ton kolorów.

Ostatnim etapem jest ewentualny retusz niedoskonałości i ich maskowanie. Oczywiście, nie usuwamy zmarszczek, nie wycinamy tatuaży i innych naturalnych elementów. Następnie zdjęcia są eksportowane i przesyłane prosto do Was.

Kto wybiera zdjęcia do obróbki?

Zdjęcia wybierane są przez fotografów, którzy bazują na swojej wiedzy, doświadczeniu i wyczuciu stylu. Decydując się na nasze usługi, oddajecie nam to zadanie, a w zamian otrzymujecie fotografie zgodne ze stylem prezentowanym w naszym portfolio.

Czy mogę dokonać jakiś zmian w fotografii?

Oczywiście, jesteście w pełni uprawnieni do dokonywania zmian w fotografii, takich jak zamiana konkretnych zdjęć/momentów na inne. Jeśli istnieje jakiekolwiek zdjęcie, które Wam się nie podoba, możemy je z łatwością zastąpić innym z tego samego momentu, o ile posiadamy taką alternatywę w naszym materiale surowym. Ważne jest jednak, że zmiany nie obejmują sfery kolorystycznej. Zawsze dbamy o to, aby nasze zdjęcia były zgodne ze stylem wydarzenia i odpowiadały naszym standardom prezentowanym w portfolio.

Na jakim sprzęcie pracujecie?

Pracujemy z bezlusterkowymi aparatami pełnoklatkowymi oraz na lustrzankach różnych marek, takich jak Canon, Fuji, Nikon. Lubimy testować, a każda z marek ma swoje unikatowe rozwiązania I nie ma jednej właściwej. Obiektywy jakich używamy to zakres ogniskowych od szerokich, przez portretowe, po teleobiektywy zawsze zwracając uwagę na osiągnięcie pożądanej głębi obrazu.

Czy używacie dodatkowego oświetlenia?

Podobnie jak w filmie tak I w fotografii – nie ma głębi obrazu bez światła. Na sali weselnej zawsze korzystamy z dodatkowego oświetlenia. Nasze podejście do oświetlenia opiera się na wykorzystaniu profesjonalnych lamp błyskowych na statywach, skonfigurowanych tak, aby stworzyć subtelne światło. W 90% przypadków para młoda nawet nie zdaje sobie sprawy, że korzystamy z dodatkowego oświetlenia, co pozwala nam uzyskać naturalne i piękne efekty.

Jakie opcje dodatkowe możecie nam zaproponować?


Oferujemy standardowe opcje dodatkowe, takie jak plener w innym dniu, plener za granicą. Jeśli jednak macie jakieś konkretne życzenia, czegoś, czego nie ma na liście, a chcielibyście to mieć, śmiało dajcie nam znać. Nasze możliwości są praktycznie nieograniczone, więc ogranicza nas tylko to, czego nie jesteśmy w stanie wymyśleć.

W jakiej formie otrzymujemy fotografie?

Po ukończeniu montażu, udostępniamy Wam link do internetowej galerii zdjęć. W ramach dodatkowego udogodnienia, przygotujemy dla Was pendrive z fotkami. Dzięki niemu będziecie mogli podłączyć go do telewizora i delektować się wspomnieniami, nawet jeśli nie będziecie mieli dostępu do internetu.

Aby uczynić te wspomnienia jeszcze bardziej wyjątkowymi, sugerujemy zakup dodatkowej kopii zdjęć na pendrive. Taka forma prezentu, na przykład dla rodziców, może stać się wyjątkowym upominkiem na nadchodzące święta.

Jak długo będę czekać na zdjęcia?

Obróbka zdjęć jest mniej wymagająca aniżeli montaż filmów. Dlatego na zdjęcia czekacie do 3 miesięcy. Oczywiście, im prędzej macie wesele w ciągu sezonu, tym prędzej otrzymacie od nas zdjęcia.